Yıldız Haritası

Yıldız Haritası Çalışması yaptırdınız mı?

Yıldız düşüklüğünde dikkat edilmesi gereken konuları öğrenmenize olanak sağlayan bu çalışmanın güncel fiyatı 300TL dir. Konuyla ilgili Medyum Emrullah Abladan detaylı bilgi almak için lütfen WhatsApp Danışma Hattına yazınız: 0 542 614 41 93

Sorunlarınızın çözümü yıldız haritanızda gizli olabilir.

Yıldız haritasıdoğum haritası ya da biz astrologların tabiri ile natal harita (horoskop). Bir kişinin doğum anında Dünya’nın bulunduğu konumun gezegenler, Güneş, Ay ve diğer yıldızlar ile yaptığı açıların hesaplanmasıdır. Natal harita örneğinde olduğu gibi bir kişinin doğum anında hesaplanabilir. Bunun yanında herhangi bir tarihe göre de, örneğin 21 Nisan 1759 saat 12.56’ya göre de hesaplanabilir. Astroloji disiplini bu hesaplamaları yapma eylemine verilen isimken, bu işle uğraşan kimseler de biz astrologlar oluyoruz. 

Yıldız Haritası
Yıldız haritası, yıldız yükseltme ve astroloji hakkında her şey için yıldızyukseletme.com

Natal Harita Nedir

Natal harita yeni yeni ülkemizde tekrar popüler olmaya başlamışsa da aslında çok köklü bir geçmişe dayanıyor. Türkiye de dahil olmak üzere Batı ülkelerinde uygulanan yıldız haritası çıkarma uygarlığın ilk günlerine kadar dayanan bir uğraştır. Örneğin Dünya’da yaşanan bazı olayların belli aralıklarla kendisini tekrar ettiğini fark eden Eski Mısırlılar, yıldız haritası hesaplama tekniği ile astrolojik tablolar oluşturup Nil Nehri’nin taşma aralıklarını hesaplamış ve böylece en uygun ekim tarihlerine ulaşmışlardır. Kısaca astroloji insanların yalnızca can sıkıntısından gazetelerde okuduğu günlük burç yorumu sayfasından çok daha fazlasıdır. İslam uygarlığında da Batı’da da günümüz Türkiye’sinde de bizler Güneş burcunu temel alarak doğum haritası analizi yapıyoruz. Ancak Çinliler aynı sistemi doğum anı yerine önemli bir olayın yaşandığı tarihe bakarak analiz ediyorlar. Ülkemizde de “vedik astroloji doğum haritası yorumlama ücretsiz” şeklinde aramalara konu olmaya başlamış Hint astrolojisi daha farklı teknikler kullanıyor.

Yıldız haritası nedir
Yıldız haritası, yıldız yükseltme ve astroloji hakkında her şey için yıldızyukseletme.com

Vedik Astroloji Doğum Haritası

Hint ya da Hindu astrolojisinde doğum haritalarına kundali adı veriliyor. Bu haritalar Hint kültüründe ciddi bir yere sahip olmakla beraber yıldızların ve Ay’ın hareketleri temel alınarak oluşturuluyorlar. Örneğin Hindular, evlilik tarihlerini bu haritaların işaret ettiği tarihlere denk getirdikleri takdirde uzun süren mutlu bir evlilik yaşayacaklarına inanıyorlar. Vedik Astroloji Hint kültürünün şüphesiz temel taşlarından biri. Ancak Türkiye’de yeni yeni ismi duyulan bu sistemde de aslında temelde çok büyük değişiklikler olmadığını bilmek gerekir. Vedik astroloji şüphesiz egzotik bir çekiciliğe sahip. Ne var ki Güneş burcu ile hesaplamalar yapan bir astroloğun size söyleyeceklerinden fazlasını söylemez.

Yıldız Haritası Okuma

Yıldız haritası yorumlama öğrenme işlemi için ciddi bir emek sarfedilmesi gerekiyor. Astroloji her ne kadar kendini bu alanda uzman atfetmiş pek fazla kişi ile gündeme geliyor olsa da bilinmelidir ki çok ciddi ve insanlık tarihini derinden etkilemiş bir disiplindir. Örneğin Osmanlı Padişahları’nın da sarayda mutlaka birden fazla astrolog çalıştırdığını ve alacakları kararlarda kendilerinden fikir aldıklarını biliyor muydunuz? Bu denli önem taşıyan bir disiplinde uzmanlaşabilmek için şüphesiz çok çalışmak gerekiyor. Astroloji burçlar üzerinden karakter tahlili yapmak olarak anlaşılsa da yıldızların hareketlerini ve açılarını hesaplayabilmek için uzay, fizik, matematik, geometri ve astronomi alanlarında çok ciddi bilgi gerektiriyor. Özetle kahve falı baktırır gibi natal harita yorumlatmak sizleri doğru sonuca çıkarmayacaktır.

Yıldızların ve ayın hareketlerini inceleyen bir Osmanlı Astroloğu. Yıldız haritası, yıldız yükseltme ve astroloji hakkında her şey için yıldızyukseletme.com

Bu bağlamda sizleri “ucuz yıldız haritasıen iyi yıldıznameyıldız haritası ücretsiz” gibi reklam cümleleri ile kendisine çekmek isteyen kişilere karşı da dikkatli olmanızda fayda var. Astrolojik hesaplamalar sizlerin doğum yılı, doğum günü, doğum saati ve doğum yeri gibi kişisel bilgileriniz doğrultusunda yapılır. Ciddi emek isteyen natal harita yorumlama işini size ücretsiz olarak yaptığını iddia eden kişilere bu şekilde kişisel bilgilerinizi teslim etmek çeşitli sıkıntılar doğurabilir. 

Kişiye Özel Yıldız Haritası

Aslına bakarsanız bir kişinin doğum saati temel alınarak hazırlanan natal harita her zaman kişiye özel olarak hazırlanır. Özellikle astrolojiden hoşlanan kişilere yönelik kimi zaman kolye, ya da tablo olarak karşımıza çıkabilen bazı hediyelik eşyalar da olabiliyor. Bu gibi ürünlerin genellikle seri üretim olduğunu ve kişiye özel hazırlanmadığını belirtmek isteriz. Eğer gerçekten anlamlı ve kişiye özel bir astrolojik hediye vermek istiyorsanız özel olarak çizilmiş yıldız haritası hediyesi anlamlı bir armağan olacaktır.

Yıldız haritası yorumu konusunda görüşlerinizi paylaşabilmeniz için sizleri yorumlar kısmını da ziyaret etmeye davet ediyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments